Ebooki dla dzieci i młodzieży

Jeżeli kupujemy bardzo dużo książek dla siebie czy dla znajomych, to z pewnością warto skorzystać z rozwiązania, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność, a mianowicie z wersji cyfrowych książek. Są to ebooki do pobrania, które będziemy mogli kupić w księgarniach internetowych, które poza e-książek mają także audiobooki, a zatem np audiobooki na CD, które możemy sobie odtwarzać w samochodzie.
Ebooki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy bardzo ciekawy nas tytuł dostępny jest w wersji cyfrowej, a więc postaci ebooka.

W dodatku, musimy też zwrócić uwagę, w jakiej wersji jest dostępna e-książka, ponieważ e-książki występują w różnorakich formatach. Do najpopularniejszych zaliczają się ebooki epub i mobi. Książki dostępne w tych w formatach mogą być odtwarzane właściwie na wszystkich urządzeniach, a zatem zarówno na smartfonach, laptopach, tabletach, komputerach stacjonarnych, jak również czytnikach. Najpopularniejsze są czytniki kindle, które współpracują z formatem mobi. Ten format może być odtwarzany na innych urządzeniach, niemniej jednak wówczas będziemy musieli ściągnąć aplikację zewnętrzną. Książki dostępne są też w wersji PDF, jednak jest to najmniej popularny format, który testuje się w sytuacji publikacji bardziej złożonych, które odtwarzane są na tabletach czy laptopach. Do najpopularniejszych księgarni internetowych z szerokim wyborem książek w wersji cyfrowej a także audiobooków powinno się zaliczyć księgarnię ebuka. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać tytuł, który przypadnie nam do gustu.

Sprawdź: Jak czytać ebooki.

Leave a Reply