Biwakowanie dla dzieci

Któż z nas nie pamięta ze swojego dzieciństwa, gdy w prawie każde wakacje prosił rodziców, ażeby choćby jedną noc pozwolili mu spędzić na podwórzu, w namiocie, pod gwiazdami? Wiązało się to z niesamowitą przygodą i dreszczem emocji, które wywoływał nocleg na świeżym powietrzu, kiedy wokół panowały tajemnicze ciemności.

Inne wspomnienia łączą się z obozami harcerskimi, które stanowiły jedną z najczęstszych form spędzania wakacji. Wielką frajdę na tych wyjazdach sprawiało dzieciakom nocowanie pod namiotem, mimo że w bardzo wielu przypadkach uwarunkowania w nich panujące były dalekie od komfortu. Najczęściej zdarzało się, że w czasie deszczu przeciekały, a po podłodze płynęły potoki deszczówki. Jednakże to wszystko składało się na niezapomnianą przygodę, której wspomnienia towarzyszą przez pełne życie.

Popularne było również biwakowanie całą rodziną. Dwa tygodnie na polu namiotowym w zdecydowanej większości przypadków były najlepszym sposobem na udane wakacje. W namiotach spędzało się dość dużą część wakacyjnego życia: tu się spało, myło, gotowało, a w czasie brzydkiej pogody grało w kart i „państwa-miasta”.

W tym momencie wyjazdy namiotowe są mniej popularne, zamiast nich wolimy luksusowe wczasy all inclusive w hotelach o najwyższym standardzie. Natomiast dzieci wciąż żądne są przygody, jaką oferuje spanie pod namiotem. Dlatego namioty dla dzieci to zakup coraz w wielu sytuacjach rozważany przez rodziców. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością są one o kilka lepszej jakości niż te sprzed lat. Nie posiada mowy o przemakaniu w czasie deszczu, możemy być pewni, że dziecko nie zmarznie ani nie zmoknie w czasie noclegu. Namioty dziecięce można rozstawić też w domu, przy odrobinie wyobraźni dziecko będzie bawiło się, nocując w nim, równie poprawnie, co na zewnątrz.

Warto ujrzeć: http://namiotydladzieci.pl.

Leave a Reply