Dezynfekcja domu – ozonowanie

Dezynfekcja wnętrz użytkowych, lokalów usługowych, jak też domów czy mieszkań jest niezbędna, ażeby móc się cieszyć czystym powietrzem wolnym od alergenów czy drobnoustrojów. Niestety dezynfekcja na prawdę bardzo często wiąże się z użyciem silnych środków czyszczących, które źle wpływają na nasze samopoczucie. Drażni nas ich ich silny zapach, zdarza się również, że wywołują zatrucie.

Jeżeli już zatem interesuje nas bezpieczna metoda skutecznej dezynfekcji, warto zainteresować się opcją, jaką jest ozonowanie mieszkania.
Na czym polega ozonowanie?
Ozon to gaz, który wykazuje silne właściwości dezynfekujące. Eliminuje bakterie, wirusy, pleśnie a także grzyby. Jak wykazano, likwiduje patogeny z 50 razy większą skutecznością niż wykorzystywany do dezynfekcji chlor. W związku z tym ozon stosowany jest także do oczyszczania wody pitnej czy czyszczenia basenów. Co bardzo ciekawe, ozonowanie domu umożliwia także na usunięcie z niego nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego oraz nieorganicznego. Dzięki tej metodzie pozbędziemy się w głównej mierze nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego oraz woni spalenizny. Ozonowanie daje możliwość nie tylko i wyłącznie na skuteczną i stateczną dezynfekcję pomieszczeń z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i patogenów, niemniej jednak też na odświeżenie powietrza, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Takie skuteczne oczyszczanie powietrza podnosi komfort użytkowania domu jak również wpływa na poprawę stanu naszego zdrowia. O ile więcej niepokoi nas stan powietrza w naszym domu, warto korzystać z usługi – ozonowanie mieszkania. Zdecydowanie efekt nas zadowoli.

Polecam: ozonowanie mieszkania.

Leave a Reply