Nowoczesny samochód – monitoring silnika samochodu

Na naszych drogach pojawia się coraz więcej samochodów. W praktyce każda osoba chce jak najszybciej zrobić prawo jazdy , a oprócz tego mieć własny samochód. Bardzo trudno się dziwić, bo wszak wygoda poruszania się samochodem jest ogromna. Producenci projektują innowacyjne pojazdy samochodowe, które mają coraz więcej interesujących funkcji. Standardem staje się powoli komputer pokładowy, który informuje o różnego rodzaju usterkach , a ponadto błędach. Niestety dane te do tej pory były dostępne tylko dla mechaników, którzy mieli do nich dostęp. Dzisiaj jednak praktycznie prawie każdy kierowca może skorzystać z Autoplug OBD. Jest to świetne rozwiązanie, które daje masę sposobów. Składa się z wtyczki , a ponadto specjalnej aplikacji na smartfony i tablety, dzięki której możemy dowiedzieć się więcej.

Przede wszystkim poprzez aplikację zostaniemy powiadomieni o wszelkich usterkach w naszym samochodzie, otrzymamy dokładną informację o błędzie, czy dana usterka jest poważna, w jaki sposób można ją naprawić. A dodatkowo takie dane możemy szybko przesłać do naszego serwisu i umówić się na wizytę. Jeżeli już natomiast jesteśmy w trasie a usterka wymaga naprawy to znajdziemy warsztat blisko nas.

To nie koniec udogodnień, ponieważ Autoplug umożliwia nam zbierać dokładne dane związane z naszą jazdą i samochodem. Co to oznacza? Możemy monitorować dokładny przebieg przejechanej przez nas trasy – dystans, czas, koszt podróży. Możemy również zapisywać koszty paliwa, koszty napraw i dowiedzieć się ile tak faktycznie kosztuje nas użytkowanie z samochodu. Aplikacja powiadomi nas też kiedy nadejdzie czas wymiany oleju, filtrów czy pasków rozrządu.

Nasze auta stają się coraz mądrzejsze i należy to wykorzystać. Jeźdź z głową i dowiedz się więcej na zagadnienie własnego samochodu i kosztów utrzymania, nie przepłacaj za benzynę i naprawy i nie zapominaj już o datach wizyt w serwisie. Autoplug to krok w nowoczesność.

Zobacz: reklama branża motoryzacyjna.

Leave a Reply