Jaką apteczkę samochodową kupić?

Powinniśmy być świadomym, że prawo drogowe wymaga posiadania apteczki od kierowców autobusów, taksówek czy samochodów ciężarowych. Obowiązek ten nie spoczywa na kierowcach aut osobowych, warto zdawać sobie sprawę jednak, że mamy obowiązek udzielania pomocy przedmedycznej, a więc udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków a także zdarzeń drogowych. Warto zatem wyposażyć samochód w konieczne sprzęty, tj. apteczka DIN13164.

Jaką apteczkę wybrać do samochodu?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że sklepy z akcesoriami a także artykułami motoryzacyjnymi posiadają także bogatą oraz różnorodną ofertę apteczek samochodowych. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto wybrać apteczkę, która w zgodzie z panującymi standardami wyposażona jest podstawowe środki udzielania pierwszej pomocy, które pozwalają zaopatrzyć urazy a także rany osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Co za tym idzie, apteczka samochodowa zawiera elementy tj. opatrunki, kompresy, bandaże elastyczne, trójkąty, chusty, rękawiczki jednorazowe pozwalające na bezpieczne udzielenie pierwszej pomocy, koc termiczny, nożyczki, jak też instrukcja, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Warto dodać też o tym, że możemy apteczkę uzupełnić o dodatkowe elementy, na przykład takie jak środki farmakologiczne, których jednakże nie można podawać ofiarom wypadków. O ile zatem chcemy zadbać o pełne wyposażenie auta, uwzględnimy też DIN13164, czyli apteczkę wyposażoną w wszelkie konieczne środki, które pozwolą nam zabezpieczyć urazy osoby poszkodowanej.

Źródło: apteczka samochodowa DIN13164.