Jak zamontować czujniki cofania?

Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w czujniki cofania czy parkowania, to możemy zaopatrzyć się w sklepie internetowym w gotowe zestawy przeznaczone do samodzielnego montażu. Warto wspomnieć natomiast, że instalacja takich zestawów wymaga zgromadzenia dobrego sprzętu oraz akcesoriów, które umożliwią nam szybki montaż czujników cofania czy też parkowania.
W co się zaopatrzyć przed montażem czujników parkowania?
Przede wszystkim powinniśmy posiadać świadomość, że w sytuacji montowania niektórych zestawów czujników parkowania i cofania konieczne jest zdjęcie zderzaka, a zatem powinniśmy mieć odpowiednie klucze, aby odkręcić ten detal samochodu.

Ponadto, czujniki parkowania montaż wymaga również śrubokrętu albo wiertarki, jak również wkrętów, a w sytuacji montowania części przeznaczonej do wnętrza samochodu, czyli wyświetlacza wraz z głośnikiem przyda się taśma dwustronna, która umożliwi w szybki i bezproblemowy sposób zamontować wyświetlacz do deski rozdzielczej. Jeżeli już nie wiemy, jakie czujniki parkowania wybrać, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, które umożliwi nam wybrać zdecydowanie najlepszy produkt dostosowany do naszego pojazdu, jak także naszych potrzeb. Zazwyczaj czujniki parkowania są sprzedawane w gotowych zestawach, na które składają się sensory, przeznaczone zarówno na tył, jak też przód pojazdu, jak też centrala odbierająca sygnały o odległości pojazdu od przeszkody a także wyświetlacz pozwalające monitorować proces parkowania i głośniki informujące o zbliżających się przeszkodach.

Zobacz: jakie czujniki parkowania.

Leave a Reply