Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

Popęd seksualny stanowi bardzo ważną część ludzkiego życia. Pojawia się u nas w trakcie rozwoju organizmu i utrzymywany jest przez cały okres dorosły, aż do późnego wieku. Istnieje kilka aspektów, które posiadają wpływ na to, jaki poziom libido utrzymywany jest w naszym ciele.

Za jego zmniejszenie mogą odpowiadać między innymi przemęczenie czy ciągły stres, szczególnie gdy wiele pracujemy, a nasz zawód wymaga od nas sporego poświęcenia – nie tylko pod względem fizycznym. W końcu spadek spowodowany ma możliwość być również niezdrowym trybem życia, związanym z niewłaściwym odżywianiem lub brakiem aktywności sportowej, a też czynnikami naturalnymi, jak chociażby menopauza. Gdy stan ten utrzymuje się w dłuższej perspektywie, wymagana jest wizyta u lekarza, gdyż może mieć to podłoże hormonalne, a dosłownie być związane z chorobami psychicznymi. Obniżyć libido mogą także różnego rodzaju leki, a mówiąc dokładniej – powodowane przez nie skutki uboczne.

Kiedy popęd seksualny jest zbyt niski, można wytworzyć kilka czynności, które pozwolą na jego zwiększenie. Przede wszystkim powinno się zdrowo się odżywiać i ograniczyć stres. Dobrym rozwiązaniem jest również urozmaicenie własnego życia seksualnego. Żele intymne, masaże, erotyczne gadżety, a dosłownie seksowna bielizna mogą mieć zbawienny skutek. Dobrym rozstrzygnięciem okaże się też intuicyjny, zdrowy sen. Kiedy niedużo śpimy, jesteśmy zmęczeni, a to serio wpływa na stan naszego organizmu. Podwyższyć libido można również farmakologicznie. Musi się to natomiast odbywać z uwzględnieniem konsultacji lekarskiej.

Leave a Reply