Jak zabezpieczyć kopie zapasowe?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można stosownie zabezpieczyć nośniki z ważnymi dla nich informacjami. Oczywiście przechowywanie kopii zapasowych wymaga przede wszystkim stosownej i bezpiecznej zlokalizowania, dlatego tak sporo firm decyduje się nawiązać współpracę z firmami specjalizującymi się w zakresie dostarczania rozwiązań związanych z bezpieczeństwem danych firmowych.
Gdzie przechowywać kopie zapasowe?
Głównie trzeba pamiętać o tym, by kopie zapasowe wykonywać w sposób regularny, co uchroni nas przed utratą istotnych plików, np plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy rozliczeń podatkowych pochodzących z programów księgowych.

Druga kluczowa zasada mówi o tym, aby przechowywanie kopii zapasowych odbywało się w dwóch różnorakich lokalizacjach, co w znaczący sposób redukuje ryzyko utraty danych. Jeżeli nawet dojdzie do tego w jednej umiejscowienia, to kopia zapasowa w drugiej umiejscowienia będzie bezpieczna. Warto zatem pamiętać o tych zasadach, jeżeli już chcemy uchronić się przed utratą istotnych dla naszej firmy informacji a także danych. Warto mieć na uwadze także o tym, że przechowywanie dysków twardych, jak również innych nośników informacji, takich jak płyty CD, płyty DVD czy taśmy lto, powinno być realizowane przez doświadczoną firmę, która odbiera od klienta nośniki informacji, konwojuje je do umiejscowienia, a następnie gwarantuje kompletne bezpieczeństwo poprzez monitoring oraz całodobową ochronę. Ze stuprocentową pewnością warto korzystać z tych usług, jeśli pragniemy uchronić się przed utratą danych firmowych.

Polecamy: przechowywanie dysków twardych.

Leave a Reply