Wycena aktuarialna – usługi

Profesjonalne wyceny finansowe oraz aktuarialne realizowane są przez licencjonowanych aktuariuszy, którzy oferują usługi takie jak wycena znaku towarowego, niemniej jednak również wycena wartości niematerialnych oraz prawnych, przykładowo takich jak relacje z klientem. Zdecydowanie usługi finansowe powinny być wykonywane przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy mają do dyspozycji specjalistyczne rozwiązania pozwalające na precyzyjne a także szybkie przygotowywanie raportów oraz analiz.
Analizy i wyceny finansowe – na co zwrócić uwagę?
Głównie musimy posiadać świadomość, że wycena aktuarialna wymaga wielkiej wiedzy z zakresu finansów i ekonomii, dlatego warto to zadanie za każdym razem oddawać w ręce profesjonalistów, takich jak doświadczeni aktuariusze.

Usługi biur majątkowych i aktuarialnych mają charakter kompleksowy, niemniej jednak również elastycznie dopasowane są do zaleceń a także potrzeb konkretnego klienta, a więc na przykład firmy czy również organizacji. W ofercie znajdziemy między innymi usługi takie jak wycena przedsiębiorstwa, która może dotyczyć całej firmy, ale także tylko jej części. Takie wyceny powinny być przeprowadzane na przykład, w przypadku kiedy myślimy o sprzedaży lub również kupnie firmy, niemniej jednak również w przypadku, kiedy firmy dotyczą procesy upadłościowe czy również likwidacyjne. Trzeba wspomnieć również o tym, że biuro aktuarialne świadczy usługi w zakresie wyceny rezerw na świadczenia pracownicze, przykładowo tj. odprawy emerytalne czy też rentowe, jak także świadczenia medyczne a także przejazdowe.

Źródło informacji: biuro aktuarialne.

Leave a Reply