Poznaj bezpośredni druk na plexi

Wraz z rozwojem metod nadruku pojawiło się coraz więcej możliwości oraz materiałów, które można zadrukować dowolną grafiką lub zdjęciem. Poligrafia przeżywa kolejną ekspansję, ponieważ nie zauważa już tylko reklamy, a coraz bardziej wchodzi w świat ozdób zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Nowoczesną metodą udekorowania mieszkania, nadania niepowtarzalnego, zindywidualizowanego efektu jest bezpośredni druk na plexi.
Trwały druk na plexi, inaczej na sztucznym szkle, to sposób druku polegający na na pokryciu powierzchni plexi specjalnymi tuszami, które są utwalane promieniami UV.
Zazwyczaj, ponieważ produkt jest przezroczysty jak szkło, nadruk taki wykonuje się na tylnej stronie plexi – dzięki tej metodzie otrzymujemy efekt szklanego obrazu, jakby zatopionego pod powierzchnią plexi, ponadto wytrzymałego na ścieranie, gdyż czyszcząc taki obraz nie przecieramy powierzchni nadruku.
Obrazy na plexi charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, pięknymi kolorami i piorunującym, wizualnym efektem. Nie jesteśmy zmuszeni do korzystania ze specjalnie przygotowanych obrazów do druku,
w rzeczywistości możemy wykorzystać dowolne zdjęcie na plexi. Druk na pleksi ze zdjęcia, które wykonaliśmy sami z pewnością pozwoli nam uzyskać niepowtarzalny efekt, udekoruje nasze mieszkanie pięknymi chwilami choćby tymi przeżytymi razem z przyjaciółmi.
Obrazy na plexi sprawdzą się w dużym, jak i małym formacie, możemy zdecydować się również na podświetlenie takiego obrazu od tyłu – nie znam nikogo, komu nie spodobałyby się podświetlane wydruki na plexi.
Miejsc, w których możemy umieścić takie obrazy nie sposób zliczyć – plexi do salonu będzie tak efektowne jak plexi w kuchni czy pleksi w łazience.
Zobacz również: obrazy na plexi.

Leave a Reply