Naciąg tenisowy

Tenis ziemny jest sportem cieszącym się ogromną popularnością w naszym kraju wśród elit. Jest to bardzo drogi sport i zdecydowanie jeden z droższych, które moglibyśmy uprawiać. Na tą renomę tenis zasłużył sobie z w rzeczywistości wielu powodów.

Same lekcje gry w tenisa w dziale nie są zbyt drogie i posiadają stawkę podobną do innych sportów. Niestety, niemniej jednak do tej stawki będziecie jeszcze musieli doliczyć wynajem kortu tenisowego, który wcale nie jest tani. Poza opłaceniem kortu oraz zajęć będziecie musieli wyposażyć się w dobry sprzęt. Bez wątpienia każda firma tenisowa bardzo chętnie dostarczy wam zdecydowanie najlepszy jakościowo sprzęt, jednak nie jest to drobna inwestycja. Zakupienie ubrania do tenisa, butów, rakiety , a dodatkowo naciągu wiąże się z wydatkiem od tysiąca do wręcz dwóch tyś. pln, jeśli w tym samym momencie inwestujecie w bardzo wysokiej jakości produkty.
Kolejnym dość regularnym wydatkiem jest naciąg tenisowy. Każdy nowicjusz gracz grający maksymalnie fwa razy na tydzień powinien co najmniej raz na dwa albo trzy miesiące wymienić naciąg w swojej rakiecie. Przy częstszej grze będziecie musieli o wiele częściej wymieniać naciąg. Po kilku tygodniach użytkowania rakiety struna tenisa staje się słabsza, co na nieszczęście sprawia, że musicie użyć większej siły do odbicia piłeczki. Przy długiej grze w tenisa jest to zatem w pełni niedopuszczalne, gdyż będziecie o wiele szybciej się męczyć. Tenis ziemny jest niesamowicie wyczerpującym fizycznie sportem, więc zdecydowanie nie potrzebujecie dodatkowego obciążenia.
Więcej informacji: naciąg tenisowy.