Metody wyboru wózków

Wózki inwalidzkie są bardzo drogie, ale na szczęście NFZ refunduje coś takiego, zatem każda osoba, która potrzebuje takiego wózka, może złożyć stosowne dokumenty i w konsekwencji otrzymać dofinansowanie zakupu takiego wózka. Wózek inwalidzki potrafi kosztować nawet kilkadziesiąt tyś. złotych, zatem standardowe jest, że mało kogo byłoby stać na to, by taki wózek zakupić sobie poświęcając własny czas za własne środki finansowe.
Tym bardziej, jeżeli już chodzi o dziecko, bo wszak po jakimś czasie dziecięcy wózek powinno się zmodyfikować na wózek dla osoby dorosłej i w takiej okoliczności standardowe jest, że będzie należało wydać kolejne pieniądze.

Wózek inwalidzki elektryczny jest znacznie droższy od wózka manualnego, niemniej jednak za to z całą pewnością bardziej komfortowy i nie trzeba wkładać siły własnych rąk, by taki wózek się poruszał do przodu. Jednakże im technologia utworzenia wózka jest bardziej zaawansowana, tym jego cena bardziej wzrasta. To przekłada się na konieczność dysponowania de fakto bardzo wysoką sumą pieniędzy. Na szczęście państwo dba o takie kwestie i w takim wypadku można korzystać z możliwości pozyskania pieniędzy na zakup takiego wózka. Nie będzie to wcale takie trudne, bo takie środki finansowe dostaje się niemal od ręki. Inwalidztwo wymagające jazdy wózkiem jest na tyle duże, że tutaj nie występuje tu problem z odmowami refundacji. Refundacja jest przyznawana w każdym przypadku. Zrefundowany będzie zarówno wózek inwalidzki dla dzieci, jak i ten dla osoby dorosłej. Kwota refundacji w takich sytuacjach sięga częstokroć wręcz 100% wartości takiego wózka.
Więcej informacji na stronie: wózek inwalidzki elektryczny .