10Zespół downa – organizacje

Wypełniając zeznanie podatkowe za konkretny rok musimy uzmysławić sobie, że jako podatnicy mamy prawo przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, a zatem np zespół downa wsparcie finansowe. Z pewnością jest to szczytny cel, który wymaga także solidnego dofinansowania, ponieważ jest to na prawdę bardzo często występująca wada, która od rodziców takich dzieci wymaga dużego zaangażowania, jak też korzystania z fachowej pomocy przykładowo rehabilitantów.
1% podatku na organizacje – na co zwrócić uwagę?
Należy zaznaczyć, że przekaż podatek to rozwiązanie, które pozwala podatnikom przekazanie części podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego.

Warto dodać o tym, że w internecie znajdziemy dostępną aktualną listę organizacji pożytku publicznego, na które w zgodzie z bieżącymi przepisami prawa podatkowego możemy przekazać 1% naszego podatku dochodowego. Oczywiście tych organizacji jest na prawdę dużo, dlatego powinno się z dużą dokładnością podejść do wyboru. Na prawdę często podatki dochodowe przekazywane są na rzecz organizacji, które zajmują się opieką czy też edukowaniem, które związane jest z osobami cierpiącymi przykładowo na zespół Downa. Warto zdawać sobie sprawę zatem, że możemy zrobić coś dobrego niewielkim kosztem, da więc przekazać niewielką część własnego podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego, która przekaże ją następnie na działania statutowe, a zatem np związane z organizowaniem turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z zespołem downa.

Polecamy: zespół downa wsparcie finansowe.