Dofinansowanie firmy przez inwestora

Posiadanie pomysłu na biznes to niestety nie wszystko. Najważniejszy jest przecież kapitał, którego na nieszczęście najczęściej nam brakuje, gdy rozpoczynamy swoją własną drogę jako przedsiębiorcy. W takim przypadku warto spróbować wyszukać potrzebne pieniądze, abyście mogli rozkręcić własną firmę.

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest oddanie części udziałów dla współudziałowca inwestycji w zamian za potrzebne środki finansowe. W ten sposób możecie zyskać pieniądze na rozwinięcie waszej działalność gospodarczej zachowując równocześnie władze nad firmą. Warto zatem zastanowić się nad tym rozwiązaniem, gdyż jest to doskonały sposób na rozkręcenie firmy. Oczywiście na pewno jesteście interesujące, jak znaleźć inwestora, który będzie chciał powierzyć wam własne pieniądze.
Odpowiedz na pytanie gdzie szukać inwestorów jest dosyć prosta. Istnieje aktualnie wiele witryn internetowych zrzeszających inwestorów poszukujących młodych, obiecujących firm na naszym rynku. Najtrudniejszym celem nie jest wcale znalezienie współudziałowca inwestycji, ale przekonanie go do waszego pomysłu. Właściwie każdy doświadczony inwestor posiada już na swoim koncie przynajmniej jedną klęskę dotyczącą inwestowania w młode firmy, dlatego są to osoby bardzo ostrożne. Musicie zatem idealnie przygotować się merytorycznie do rozmowy z inwestorem, aby przekonać go do swojego dobrego pomysłu. Tylko wówczas będzie on skłonny zainwestować własne pieniądze w waszą firmę w zamian za udziały. O ile inwestor uzna, że wasz pomysł jest słaby albo nie jesteście zdolni do jego realizacji, to odmówi wam wsparcia finansowego.
Polecamy: inwestor szuka pomysłu.

Leave a Reply