Profesjonalne sprzątanie mieszkania po pożarze

Budynki po pożarze wymagają szczegółowego oczyszczenia. Powstająca w czasie pożaru sadza a także inne substancje toksyczne osadzają się na różnych materiałach, meblach, sprzętach czy ścianach. Są to substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego po oszacowaniu strat należy bezzwłocznie przystąpić do sprzątania pomieszczeń po pożarze.

Należy jednak pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga zastosowania specjalnych środków oraz metod. Zdecydowanie jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia a także fachowego sprzętu. Z tego względu najlepiej to zadanie powierzyć fachowej firmie, która ma doświadczenie w realizacji podobnych zadań.
Profesjonalne sprzątanie po pożarze – co trzeba wiedzieć?
Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sprzątanie po pożarze wymaga wykorzystania środków ochronnych, takich jak maski. Jest to konieczna procedura bezpieczeństwa, tak ażeby podczas sprzątania nie ucierpiało nasze zdrowie. Jeżeli już zdecydujemy się na profesjonalne usługi sprzątania, to wówczas ekipa sprzątająca przystąpi do usuwania sadzy, oraz innych zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Bardzo często stosuje się także czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. Nieprzyjemne zapachy usuwane są za pomocą ozonu. Ozonowanie jest coraz częściej wykorzystywaną metodą dezynfekcji, ponieważ likwiduje bakterie, grzyby, wirusy oraz inne drobnoustroje czy patogeny. Trzeba też pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga oczyszczenia przewodów wentylacyjnych. Jednak urządzenia elektryczne wymagają sprawdzenia.

Więcej: sprzątanie po pożarze.

Leave a Reply