Pellet – jaki wybrać

Jeżeli w naszym domu jest system grzewczy, w którym używa się opał granulowany, taki jak pellet, to musimy pamiętać o tym, by wybierać jedynie produkty bardzo wysokiej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Należy pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy również kleju.
Wydajne materiały opałowe – co należy mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który wyróżnia się również wysoką wydajnością, Dlatego tak chętnie stosowany jest w różnych piecach.

Powinno się natomiast pamiętać o tym, że powinien on pochodzić tylko ze sprawdzonego źródła. Stąd też warto skorzystać przykładowo ze sklepów e-commerce, które w swojej ofercie posiadają wyłącznie opały bardzo wysokiej jakości pochodzące od sprawdzonego oraz doświadczonego producenta. W dodatku, pellet powinien charakteryzować się również określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a zatem wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą między innymi poziomu wilgotności, ale również zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeśli te parametry utrzymywane są na odpowiednim niskim poziomie, to wówczas jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa nawet znaczne powierzchnie. Pamiętajmy również o tym, że w sytuacji pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z problemami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Sprawdź: pellet drzewny.

Leave a Reply