Ogród – projekt oraz wykonawstwo

Cudownie zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Jednak jego zaplanowanie a także wykonanie wymaga stosownej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, umiejętności a także odpowiednich narzędzi zarówno do stworzenia planu, jak i również konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się projektowaniem a także wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy rozpocząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród a także uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin informacjom możliwe jest zbudowanie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. Dodatkowo klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki zgodnie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają zgodnie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, porównanie ilościowe oraz jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak również projekt nawierzchni a także przekroje techniczne. Co bardzo istotne – firma oferująca projektowanie oraz wykonywanie ogrodów zapewnia również opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. O ile nie pragniemy tych prac wykonywać samemu, możemy ją zlecić wykonawcy naszego ogrodu.
Więcej informacji na stronie: projektowanie ogrodów.

Leave a Reply