Nowoczesne i bezpieczne kominki

Kominek w domu to nie tylko źródło ciepła, ale też ważny element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu niepowtarzalny i przytulny charakter. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku wstawia, że każdy znajdzie rozwiązanie komfortowe dla siebie.
Kominki do domu i mieszkania
W przypadku mieszkań dobrze sprawdzają się biokominki, gdyż nie wymagają podłączenia do wylotu spalin, czyli systemu wentylacyjnego.

Cechuje je łatwy montaż. Mogą być instalowane na ścianie albo jako szczegół wyposażenia. Coraz częściej spotyka się też piece wolnostojące. W sytuacji tradycyjnych kominków mamy do wyboru rozmaite wkłady kominkowe różniące się nie tylko wielkością, kształtem, ale też funkcjonalnością. Wkłady kominkowe najczęściej wykonywane są ze stali. Bardzo często spotyka się także wkłady żeliwne. Ciekawym rozwiązaniem są również piecyki na pellet. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych kominków. Są to piece, które odznacza wysoki komfort użytkowania. Wyposażone są w system automatycznego rozpalania i podawania paliwa. Dzięki czemu nie tracimy czasu na doglądanie ognia. W ten sposób w pomieszczeniu utrzymywana jest optymalna temperatura poprawnie bez naszego udziału. Ze względu na wydajność pracy piecyka oraz bezpieczeństwo, warto korzystać z pelletu charakteryzującego się wysoką kalorycznością. Co bardzo ważne, czyszczenie takiego pieca jest bardzo łatwe i zajmuje zaledwie kilka minut. Ogranicza się wyłącznie do usunięcia popiołu, ewentualnie jakiś resztek z paleniska. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Zobacz również: kominki elektryczne.

Leave a Reply