Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Pojawienie się pcheł może oznacza niemałe kłopoty i dyskomfort użytkowania. Skuteczne zwalczenie ich umożliwi prawidłowo funkcjonować, jak też zachować bardzo dobre zdrowie i samopoczucie. Jak pozbyć się pcheł? Czym jest dezynsekcja? Jak przygotować pomieszczenie do procesu zwalczania insektów? Jak pozbyć się pcheł?
Profesjonalne zwalczanie pcheł to powinno nastąpić jak najszybciej, od momentu ich wykrycia.

Pasożyty te z bardzo dużą prędkością rozprzestrzeniają się po pomieszczeniu, przeskakując z sierści zwierzaka na inne obiekty i organizmy żywe. Brak reakcji na ich obecność może przyczynić się do wielu chorób i zakażeń, jak też dyskomfortu i bólu podczas normalnego życia zwierząt i ludzi.
Zwalczanie pchły odbywa się często za pomocą dwóch popularnych metod, którymi są:
metoda opryskowa – polegająca na nanoszeniu adekwatnej cieczy użytkowej na powierzchnie zajęte przez pasożyty. Do techniki tej wykorzystywane są specjalistyczne opryskiwacze a także preparaty o właściwościach kontaktowo – żołądkowych.
metoda gazowa – usuwanie pcheł za pomocą preparatów chemicznych tworzących opary. Preparaty te występują zazwyczaj w postaci świec dymnych, pojemników samo opróżniających, tabletek czy pastylek.

Jak przygotować powierzchnię do dezynsekcji? Przygotowanie pomieszczenia uzależnione jest od sposobu działania. Jednakże istnieje kilka głównych zasad postępowania przed tym procesem. Priorytetowym misją jest przejrzenie całego wnętrza i zlokalizowania największych źródeł szkodników. Dalszym krokiem jest zdemontowanie różnego rodzaju cokołów i listew ozdobnych. Ważnym aspektem jest też zabezpieczenie wszelkich przedmiotów użytku powszechnego takich jak: sztućce, ręczniki, środki higieny czy artykuły spożywcze.
Polecana strona: usuwanie pcheł.

Leave a Reply