Ochrona to podstawa

O tym w jaki sposób istotne jest przestrzegania zasad BHP nie powinno się nikogo przekonywać. Właśnie świadomość zarówno pracodawców w jaki sposób i pracowników rośnie, wobec czego zagadnienie ten przestaje być dylematem.

Trzeba natomiast pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest jedyną ważną rzeczą. Powinno się pamiętać, że w szczególności odzież ochronna powinna być odpowiedniej jakości. Dlatego także warto zastanowić się, czy opłaca się nabywać najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy nie gorzej wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

W ogóle, ochrona rąk jest bardzo znacząca. żadna osoba nie preferuje doznać jakiegokolwiek uszczerbku, natomiast to w tym momencie przy rękach dylematy są największe. I tak, głównie powinno się wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach korzystając z wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie ma możliwość chodzić w zwykłych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż zostały nałożone. Dla spawacza należy zakupować jedynie rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, de facto chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Z uwagi rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, jak znacząca jest ochrona rąk. Dlatego również warto zdawać sobie sprawę i przypominać (lub we własnym zakresie dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: rękawice skórzane.

Leave a Reply