Przedszkole dawniej i dziś

Gdy dziecko urosło już do tego stopnia, że ma możliwość wyjść z domu i pobawić się z innymi dziećmi, można je wysłać na wiele godzin dziennie do przedszkola. Robią tak rodziny, w których rodzice pragną pracować, ale także rodziny, w których maminka zostaje w domu z dzieckiem na czas jego dorastania, niemniej jednak preferuje mieć przez kilka godzin dziennie spokój. Wówczas doskonałym rozwiązaniem wydaje się żłobek Sulejówek i przedszkole, dzięki któremu dziecko będzie mogło nabyć łączne kompetencje społeczne i wyszukać pierwsze własne talenty.
Przedszkole Sulejówek nie powinno być jedynie przechowalnią. Powinno być to miejsce, w którym dziecko będzie mogło zostać aktywne i gdzie będzie poddawane stymulacji. Obecne przedszkola wyróżniają się od tych, które pamiętają nasi rodzice. Kiedyś szadziła zupa mleczna, salceson i zimny chów. Rodzic oddawał dziecko do przedszkola, ażeby pójść do pracy i nie przejmował się łzami dziecka. Dziś wiele sugestie i czasu poświecą się dzieciom, które płaczą przed pójściem do przedszkola. W większości potrzebują one niestety dużej pomocy psychologicznej.
Obecne przedszkola to miejsce, w których dzieci mogą pójść z wykwalifikowanym nauczycielem na basen, na zajęcia tańca, a także pouczyć się angielskiego. Kiedyś można było pomarzyć o uczeniu się języka obcego dosłownie w szkole podstawowej. Obce języki zaczynały się zwykle w późnych klasach podstawówki albo w liceum. W przedszkolach panował porządek i cisza. Dzieci jadły siedząc sztywno przy stolikach, wszystko robiły grupowo. Dziś w przedszkolach dzieci nie muszą siedzieć przy stole jeśli chcą jeść. Prócz tego, o ile preferują coś zjeść, nie muszą czekać na porę obiadową.

Sprawdź: przedszkole Sulejówek.

Leave a Reply