Wypożyczalnia samochodów – kiedy skorzystać z jej usług?

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, dla każdej osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym należy się auto zastępcze. W dzisiejszych czasach samochód osobowy stał się nieodzownym elementem naszej codzienności, dlatego nie trzeba już udowadniać potrzeby używania samochody. O ile wasz samochód osobowy nadaje się tylko do kasacji albo spędzi następnych kilkanaście dni w warsztacie samochodowym, to zdecydowanie warto postarać się jak najszybciej o samochód zastępczy.

Samochód z OC sprawcy bez problemu zostanie wam wypożyczony gdy wyłącznie pokażecie spisane oświadczenie i protokół z wypadku samochodowego. Nie będziecie musieli ponosić żadnych kosztów wypożyczenia samochodu osobowego, gdyż wszystkie koszty zostaną naliczone na konto danego zakładu ubezpieczeń społecznych.
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza nie tylko i wyłącznie was, ale również wasze mienie. Auto z OC jest jednym z elementów ułatwiających dla was szybki powrót do życia sprzed wypadku samochodowego. W tej sytuacji jesteście stroną poszkodowaną, zatem zakład ubezpieczeń społecznych powinien jak najszybciej zwrócić wam wszystkie koszy leczenia oraz przywrócenia waszego samochodu osobowego do stanu sprzed wypadku. Powinno się wam się też auto zastępcze, niemniej jednak jedynie na okres naprawy waszego samochodu osobowego. Wraz z dniem odebrania własnego samochody z warsztatu samochodowego, powinniście oddać auto zastępcze. Kolejne dni zwłoki będą niestety liczone na wasz rachunek i zakład ubezpieczeń nie wypłaci wam za nie środków finansowych.
Polecana strona: auto wynajem biała podlaska.

Leave a Reply