Numer vin auta – jak sprawdzić?

Zakup używanego samochodu z rynku wtórnego powinien być poprzedzony sprawdzeniem numeru identyfikacyjnego samochodu, czyli numeru vin. Nie powinniśmy się jednak przejmować, ponieważ jest to bardzo proste dzięki stronom internetowym, na których w trzech krokach sprawdzimy sprawozdanie dotyczący historii pojazdu na bazie numeru identyfikacyjnego samochodu.
Co nam da sprawdzenie numeru identyfikacyjnego samochodu?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że taki numer identyfikacyjny składa się z 17 znaków, są to zarówno litery, niemniej jednak także cyfry.

Jest to unikatowy identyfikator, który daje możliwość nam sprawdzić markę, model, jak także rok produkcji czy kraj pochodzenia danego auta. Sprawdzenie numeru vin to rozwiązanie zarówno dla osób kupujących samochody używane, które chcą zyskać pewność, że samochód nie wywodzi się z kradzieży, a zatem w przypadku jego zakupienia nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jest to jednak rozwiązanie, z którego korzystają również osoby sprzedające samochód, taki raport na podstawie numeru identyfikacyjnego vin można pokazać kupującemu, a więc zwiększyć swoją wiarygodność. Sprawdzenie numeru vin poprzez wyszukiwarkę internetową jest bardzo łatwe, wystarczy że wpiszemy numer identyfikacyjny, a momentalnie zostanie nam wyświetlony raport, który rozwieje nasze wątpliwości dotyczące pochodzenia danego samochodu. Co więcej, możemy numer vin sprawdzić w całości bezpłatnie, jak też za opłatą zamówić rozszerzony sprawozdanie dotyczący historii pojazdu. Nie jest zatem zaskoczeniem, że coraz więcej osób myślących o zakupie używanego auta testuje numer vin.

Sprawdź: https://sprawdz.vin

Leave a Reply