Jak usunąć kluczyk ze stacyjki

Stacyjki samochodowe psują się głównie w starych samochodach, które mają wysoki przebieg. Ten detal auta nie zużywa się jednak szybko. Czasem do uszkodzenia stacyjki dochodzi wówczas, gdy ktoś stara się przekręcić w niej skrzywiony kluczyk.

Dlatego w każdej chwili, jeśli kluczyk się zużyje warto wymienić go na nowy. Dorabianie kluczyka samochodowego Siedlce to zdarza się, że spore koszty, niemniej jednak naprawa stacyjki samochodowej siedlce jest jeszcze droższa i o wiele bardziej skomplikowana. Wykorzystywanie uszkodzonego kluczyka wiąże się z ryzykiem, że w końcu samochód w ogóle nie odpali lub kluczyk złamie się w stacyjce. Kluczyk, który złamie się w drzwiach lub stacyjce to znaczny problem, szczególnie jeżeli nie ma się kluczyka zapasowego. O ile kluczyk ciut wystaje, to jest duża szansa, że uda się go wyjąć bez pomocy specjalisty. Wystarczą wyłącznie podstawowe narzędzia, które raczej właściwie każdy ma w domu. Można wtedy spróbować wyjąć złamany kluczyk przy użyciu pęsety lub szczypców, które powinny uchwycić wystającą część klucza. Jeżeli już to możliwe, można nasmarować zamek środkiem smarującym. Znakomita większość z nich dostępna jest w spray-u albo wazeliną kosmetyczną. Bardzo ważne jest to, aby próbować wyjąć kluczyk delikatnie, jeżeli już stawia spory opór, nie wolno go ciągnąć, wyrywać, na siłę wyszarpywać, ponieważ w ten sposób w pewnych przypadkach zdarza się niechcący uszkodzić zamek. Gdy kluczyk złamie się w stacyjce, całkiem dobrze od razu zadzwonić po fachowca, który go wyciągnie. Stacyjkę można bardzo łatwo uszkodzić, gdy nie wie się, jak jest zbudowana.

Więcej informacji: naprawa stacyjki samochodowej siedlce.