Sprzęt dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą niemobilną na prawdę często nie trzeba do prostych. Chory może potrzebować pomocy wręcz przy najprostszych czynnościach. Przetransportowanie osoby niepełnosprawnej ruchowo może być wyzwaniem, tym bardziej, o ile ma niesprawne cztery kończyny.

Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe umożliwiają bezpieczne przetransportowanie osoby z niepełnosprawnością z łóżka do łazienki. Dźwiganie osoby bezwładnej obciąża kręgosłup i stawy opiekuna, a ze względu na charakter pracy, musi on uważać także na własne zdrowie. Często w pewnych przypadkach chorym opiekuje się rodzina,która nie ma takiego doświadczenia w sposobach na podniesienie osoby niepełnosprawnej. Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe równocześnie odciążają opiekuna i zapewniają bezpieczeństwo choremu.
Niektóre podnośniki mogą być stosowane również w toalecie. Nie zawsze jest sposobność wjazdu takim urządzeniem do niewielkim pomieszczeń. Domowe toalety na prawdę często są bardzo niewielkie, a znacząca większość chorych z niepełnosprawnościami mieszka we własnych domach. Wygodnym rozstrzygnięciem w tym przypadku mogą być wózki toaletowo prysznicowe.
Wózki toaletowo prysznicowe są szerokie i komfortowe. W siedzisku mają otwór, który umożliwia załatwienie potrzeb fizjologicznych w przypadkach, kiedy niemożliwe jest korzystanie z normalnej toalety. Pokryte są materiałem, który w prosty sposób można wyczyścić i zdezynfekować.
Zarówno podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe, jak i wózki toaletowo prysznicowe są dużym ułatwieniem w zabiegach pielęgnacyjnych chorych.

Zobacz: rowery trójkołowe rehabilitacyjne.

Leave a Reply