Normobaria – czym jest

Gdyby nie było tlenu, życie na Ziemi wyglądałoby inaczej. Należy więc dbać o rośliny, które produkują ten życiodajny pierwiastek chemiczny. Niestety żyjemy w czasach, gdy niektórzy bezmyślnie wycinają ogromne połacie lasów z egoistycznych pobudek.

Mamy więc do czynienia z zwiększającym się zanieczyszczeniem i coraz gorszą jakością powietrza, gdyż pozostałe na planecie rośliny nie są w stanie sobie z trującymi substancjami w należyty sposób poradzić. Na szczęście istnieje sposób, ażeby w intuicyjny i przyjemny sposób dostarczyć do swoich płuc tlen w najczystszej postaci.
Czy jest opłacalne poddać się tlenoterapii?
Tlenoterapia to jak sama nazwa wskazuje, terapia tlenem. Polega na narastaniu stężenia tlenu w powietrzu wdychanym przez człowieka. Przede wszystkim poddaje się temu zabiegowi osoby chore, mające problem z niewydolnością oddechową, cierpiące na choroby neurologiczne, takie jak autyzm, czy Alzheimer, a także ludzi po udarze. Osobom zdrowym nie są one raczej potrzebne, gdyż stężenie tlenu na poziomie 21% w zupełności im wystarcza.
Zabiegi w komorze normobarycznej, które koryguje dotlenienie komórek poleca się również osobom po chorobach autoimmunologicznych, np jako terapia po covid 19. Dzięki temu organizmowi łatwiej powrócić do stanu sprzed choroby. Zabiegi takie mogą także pomóc ludziom chorym na astmę, czy mających inne problemy z oddychaniem, dzięki regularnym sesjom. Więcej informacji na temat tlenoterapii można wyszukać na stronie https://normobaria.net.pl i przekonać się, że nie musi być ona wcale droga.

Więcej informacji: normobaria.

Leave a Reply