Korzystaj z dobroci ziół

 

Każda właściwie zaopatrzona zielarnia powinna posiadać w swoim asortymencie olej z czarnuszki. Posiada tak kilka właściwości prozdrowotnych, że nie ma możliwość go zabraknąć również w naszym domu.

Czym zasłużył sobie na miano „złota faraonów”?

Funkcjonuje przeciwzapalnie i przeciwbólowo – można go porównać do skuteczności aspiryny (jednakowo działa czarci pazur). Dodatkowo pomaga chronić nerki i wątrobę – wspomaga regenerację narządów wewnętrznych.

Niemniej jednak to nie wszystko – obniża też poziom złego cholersterolu i glukozy we krwi. Dzięki temu zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2. Wykazuje ponadto podobne właściwości jak olej arganowy, stosowany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Nic zadziwiającego, że starożytni Egipcjanie tak bardzo doceniali czarnuszkę. A przy tym ma także działanie lekko uspokajające i wspomaga walkę z bezsennością.

Najistotniejsze jest jedna to, że nasiona czarnuszki , a ponadto olej wykazują potencjalne działanie antynowotworowe. Niejeden sklep zielarski może pochwalić się tym, że sprzedaje zioła na raka, niemniej jednak czy są one skuteczne?

Badania laboratoryjne potwierdziły, że olej z czarnuszki realnie hamował rozwój komórek rakowych, a wręcz je niszczył. Posiada też zbawienny wpływ na chłopcy i dziewczęta, które muszą korzystać z radioterapii – łagodzą lub dosłownie zapobiegają niekorzystnym skutkom ubocznym naświetlania.

Olej z czarnuszki można stosować doustnie (1-2 łyżki na dzień), niemniej jednak ma również bardzo pozytywne właściwości stosowany zewnętrznie na skórę. Pomaga walczyć z chorobami skóry, chroni przed poparzeniem słonecznym i przyspiesza gojenie ran.

Należy zobaczyć: bi.bran.

Leave a Reply