Gabinet logopedyczny

Wady wymowy do częsty problem występujący u dzieci, który w większości dotyczy seplenienia albo jąkania. Problemy z prawidłową artykulacją niektórych zgłosek lub zacinanie się trzeba próbować leczyć już u jak najmłodszych dzieci, ażeby jak najszybciej uwolnić dziecko od wstydliwej dla niego przypadłości. Na nieszczęście wszelkie oznaki nieprawidłowego wymawiania wyrazów są szybko zauważane przez rówieśników i w ogromnej liczbie przypadków wyśmiewane. To sprawia, że dziecko popada w kompleksy, zamyka się w sobie, nie pragnie chodzić do szkoły, posiada dylematy z nauką i z nawiązywaniem kontaktów z kolegami. Również dorosłe osoby, u których zaniedbano w dzieciństwie wady wymowy posiadają większe trudności w życiu prywatnym oraz dodatkowo zawodowym, gdyż posiadają obniżona samoocenę i mniejszą wiarę we swoje możliwości. Jąkanie nawet uniemożliwia lub znacznie utrudnia wykonywanie niektórych zawodów (np. nauczyciela). Każdy rodzic, który zauważy u swojego dziecka dowolne dylematy w trakcie mówienia powinien niezwłocznie zgłosić się do logopedy. Zajmujący się terapią dzieci logopeda Przemyśl na początku zbada dziecko i postawi diagnozę dotyczącą kłopotu u dziecka, po czym zaleci odpowiednią terapię. Terapia polega w większości sytuacji na systematycznych ćwiczeniach swoich lub grupowych, które dotyczą wyrabianiu właściwego oddechu podczas mowy, uczenia modulacji głosu czy usprawniania działania narządów mowy. Polecam mieć świadomość tego, że logopeda pomaga również dzieciom z powszechnie dziś występującą dysfunkcją, jaką jest dysleksja w różnych jej odmianach.