Dobry fizjoterapeuta

MPD- objawy i leczenie. Mózgowe porażenie dziecięce to zespół objawów wynikających z uszkodzenia centralnego systemu nerwowego. Schorzenie to jest dość rzadkie, gdyż dotyka jedynie dwóch na tysiąc urodzonych dzieci. Sprawia głównie upośledzenie ruchowe i nieprawidłowości postawy.

Zaburzenia te mają charakter niepostępujący.
Czym jest spowodowana ta skaza wrodzona i jak można sobie z nią radzić, by zapewnić osobie chorej jak najwyższy komfort życia?

Zacząć trzeba od tego, że choroba dotyka przeważnie dzieci przedwcześnie urodzonych lub po alkoholizmie matki. Fachowcy i lekarze w Gdyni i Sopocie mówią, że wystąpieniu mózgowego porażenia dziecięcego sprzyjają również wszelkie zakażenia, takie jak cytomegalia czy toksoplazmoza. Powodem rozwinięcia choroby mogą być też szeroko pojęte nieprawidłowości chromosomalne. Niezależnie natomiast od przyczyny, MPD a więc mózgowe porażenie dziecięce jest chorobą nieuleczalną, zatem można tylko ćwiczyć oraz starać się złagodzić objawy.
Do najczęstszych objawów MPD trzeba upośledzenie czynności neurologicznych , a dodatkowo ruchowych u dziecka. Możliwe są również problemy z mową, w ogromnej liczbie przypadków ze wzrokiem , a oprócz tego uczeniem się. Osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym często odczuwają ból, który jest spowodowany przez nadmiernie naprężone albo skrócone mięśnie.
Niekiedy u osób dotkniętych tym schorzeniem występują także zaburzenia snu. W przebiegu choroby występują także zaburzenia czuciowe, przez co możliwie są dylematy z wykonywaniem zasadniczych czynności, jak przykładowo przygotowywanie i spożywanie posiłków.

Mamy kilka postaci mózgowego porażenia dziecięcego. Najczęstszą z nich jest zdecydowanie postać spastyczna, która odznacza się wzmożonym napięciem mięśniowym w kończynach. Jest to postać stosunkowo najłatwiejsza do opanowania przez osobę chorą. Pacjent przez kompletne może być leczony za pomocą metod ortopedycznych.
Kolejną jest postać móżdżkowa. Jest ona wynikiem uszkodzenia móżdżku. Osoby nią dotknięte w znaczącej liczbie przypadków mają problemy ze zdolnościami motorycznymi, takimi jak pisanie.
Ostatnią jest postać pozapiramidowa. Sprawia ona zmienne napięcie mięśni w kończynach, co skutkuje wykonywaniem przez pacjenta mimowolnych ruchów. Chorzy mają również kłopoty z utrzymaniem stabilnej pozycji pionowej.
Najlepszą formą przeciwdziałania objawom mózgowego porażenia dziecięcego jest możliwie jak najszybciej rozpoczęta terapia u rehabilitanta medycznego P. Michałowicza, który działa dla małych pacjentów z Gdańska Osowy i też Przymorza i z Gdańska Zaspy bądź też w Pruszczu Gdańskim lub Gdynii Dębowa Góra lub Fikakowo.
Odpowiednie terapie jak masaże i ćwiczenia umożliwiają małym pacjentom a dosłownie już dorosłym- pozyskanie relatywnie sporej niezależności oraz samodzielności. Leczenie mózgowego porażenia dziecięcego trwa zwykle przez całe życie pacjenta, wymaga a więc od niego bardzo sporo motywacji. Na szczęście kineza u P.Michałowicza jest ułatwiona dla mieszkańców i do tego Trójmiasto oferuje wiele fachowych klinik i fizjoterapeutów.
Mózgowe porażenie dziecięce jest bardzo ciężką przypadłością zarówno dla chorego, jak i jego rodziny. Na szczęście rozwój medycyny umożliwia przynajmniej częściowe kontrolowanie objawów.

Niestety stale powiększająca się ilość ludzi boryka się z dyskopatią. Powinno się zaznaczyć, że ta choroba jest bardzo uciążliwa. Dyskopatia to bowiem schorzenie krążka międzykręgowego, które polega na uwypukleniu jądra krążka międzykręgowego.

Należy zaznaczyć, że osoby z takimi dolegliwościami mają przykładowo problemy z bólami pleców, które mogą nawet promieniować do stóp. Nic zatem dziwnego, że dyskopatia jest uważana za chorobę, która rzeczywiście mocno może dać się we znaki. Co zrobić, by dyskopatia nie utrudniała wykonywania wielu codziennych czynności? Oczywiście przyda się dobry kinezyterapeuta. Należy podkreślić, że osoby wykonujące ten zawód mają właściwą edukację i doświadczenie która dzięki temu wiedzą co robić, by dyskopatia aż tak bardzo nie dawała się we znaki. Profesjonalny kinezyterapeuta jest na wagę złota w teraźniejszych czasach i z tym zgodzi się chyba każda osoba. Trzeba zaznaczyć, że dyskopatia to choroba, która sprawia, że życie prywatne , a oprócz tego zawodowe bardzo na tym cierpi. Nie może zatem dziwić, że ludzie tak częstokroć pytają się znajomych gdzie przyjmuje jakiś bardzo dobry terapeuta rehabilitacyjny. Jest to całkowicie zrozumiałe. Wszystko dlatego, że świetny fizjoterapeuta jest w stanie pomóc, ażeby odczuwać zdecydowanie zredukowany ból. Bez wątpienia powinno się liczyć się z minimum kilkoma sesjami, ponieważ zazwyczaj ciężko jest wyleczyć pacjenta w ciągu jednej wizyty. To także na prawdę dużo zależy od stanu choroby. O ile dyskopatia jest bardzo rozwinięta, to należy nastawić się na więcej wizyt. Z całą pewnością jednakże warto, ponieważ świetny kinezyterapeuta przy użyciu swojej wiedzy i przyszłościowego sprzętu jest w stanie sprawić, że ból będzie zdecydowanie mniejszy, a dana osoba wróci zwyczajnie do przyjemności z powszechnego, zwyczajnego życia. Jeżeli więc macie tego typu dylematy, to nie warto zwlekać. Należy w tym samym momencie udać się do odpowiedniego specjalisty, aby spowodował, że dyskopatia będzie zdecydowanie mniej odczuwalna. Im dana osoba będzie dłużej zwlekać z udaniem się do lekarza, tym dla niej gorzej. Lepiej to załatwić zwyczajnie możliwie jak najszybciej.
Zobacz: dobry fizjoterapeuta w Gdańsku.

Leave a Reply