Kurs bhp i pierwszej pomocy

Kodeks Pracy nakłada na pracodawców obowiązek przeszkolenia pracowników. Warto dodać o tym, że na rynku działają doświadczone firmy, które organizują w głównej mierze szkolenie okresowe bhp, niemniej jednak również szkolenia wstępne dla nowych pracowników. Przeznaczone są dla różnorakich grup klientów, a zatem na przykład pracowników działu administracyjnego i biurowego, ale również dla pracowników technicznych czy również produkcyjnych.

Szkolenia BHP dla pracowników – co warto mieć świadomość tego?
Oczywiście takie szkolenia są wymagane przepisami prawa, warto zdawać sobie sprawę natomiast o tym, że głównie jest to kwestia bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy. Warto mieć na uwadze o tym, że kurs bhp podzielony jest na różne zagadnienia, a więc jest to zarówno część teoretyczna, dotycząca między innymi kwestii prawnych, ale też część praktyczna, gdzie pracownik zapoznaje się między innymi z prawidłową i stabilną obsługą urządzeń maszyn znajdujących się na terenie firmy. Warto wspomnieć też o tym, że kurs pierwszej pomocy podobnie jak szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy podzielony jest na część teoretyczną, jest też praktyczną. Jeżeli chodzi o część praktyczną, to jest to ona bardzo ważna, ponieważ umożliwia poznać techniki i przetestowane sposoby na to, aby udzielić pomocy osobie poszkodowanej na przykład w zdarzeniu na terenie firmy, ale także takiej, która dostanie zawału. W czasie kursu podejmowane są tematy powiązane na przykład ze sprawdzaniem czynności życiowych, jak także wykonaniem badania urazowego poszkodowanego.

Sprawdź: kurs bhp.