Rzeźba – Igor Mitoraj

Rzeźbiarstwo współczesne wzbudzbyt duże emocje, jak też przyciąga wielbicieli sztuki nowoczesnej, czy również osoby, które poszukują pięknych oraz wybitnych prac. Rzeźby Igora Mitoraja były dzisiejsze na pokazach a także wystawach organizowanych przez najwybitniejsze galerie sztuki nowoczesnej w głównej mierze w Paryżu i Mediolanie, niemniej jednak także w Nowym Jorku czy też na terenie Japonii.
Wybitne prace rzeźbiarskie – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli jesteśmy zainteresowani sztuką, a zwłaszcza rzeźbiarzem, to na 100 procent doskonale rozpoznajemy nazwisko Igor Mitoraj.

Jest to artysta rzeźbiarz, który urodził się a także kształcił w Polsce, a następnie rozpoczął swoją karierę jako rzeźbiarz na zachodzie Europy, we Francji oraz Włoszech. Tam także uruchomił swoją pracownię, gdzie powstawały jego wybitne prace, np tj. Perseusz czy też Helios, które aktualnie możemy oglądać na stronach galerii nowoczesnej. Powinno się zaznaczyć, że Mitoraj w swoich pracach nawiązywał do pracy rzeźbiarzy starożytnych, a zatem interesował się mitologią grecką a także rzymską, którą z dużą dokładnością studiował przez lata pracy zawodowej. Warto dodać także o tym, że Igor Mitoraj rzeźba to bardzo duże rozmiary prac, które wzbudzały zachwyt, jak również były wystawiane w charakterystycznych punktach największych miast europejskich, takich jak Paryż Mediolan czy Kraków. Nie powinno budzić zaskoczenia, że ten artysta jest nadal popularny wśród miłośników a także znawców sztuki, którzy preferują jego wielki talent, zaangażowanie oraz precyzję.

Źródło: Igor Mitoraj rzeźba.

Leave a Reply