Co to jest AMP?

Tworzenie witryn internetowych może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie trzeba posługiwać się kodem, aby wykonać stronę www.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom używanie z gotowych szablonów, które gwarantują pełną użyteczność, dodatkowo za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o wybrane potrzebne nam funkcje. O ile jednakże zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych portalach internetowych warto zapoznać się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej zasadniczym celem jest ułatwienie budowy stron internetowych, które powinny cechować się głównie szybkością działania oraz zoptymalizowaniem skryptu. A więc ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednak pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one głównie wydajności. Ułatwieniem jest to, że znacząca większość znaczników z języka HTML jest taka sama jak w AMP.
Co jeszcze powinno się wiedzieć o AMP?
Strony tego rodzaju mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane niemalże natychmiast. Za pomocą tego języka można też zbudować reklamy oraz wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego użytecznego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który umożliwia szybkie projektowanie stron w języku AMP. Prócz tego platforma oferuje także inne przydatne rozwiązania takie jak learn ampscript. Jest to zdecydowanie rozwiązanie stwarzające sporo opcji.
Więcej: ampscript validate.

Leave a Reply