Pomaganie innym

Jeśli mamy możliwości, to zdecydowanie warto pomagać. Można to robić w różny sposób. Ze stuprocentową pewnością dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z funkcjonalnej platformy internetowej, boxofhope, która daje nam sposobność przesłania niepotrzebnych już nam rzeczy.

Dzięki temu trafią one do obiegu, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną w połowie przekazane na działalność wybranej przez nas organizacji charytatywnej.
W jaki sposób możemy pomagać i jednocześnie dbać o środowisko?
Jak się okazuje, połączenie tych dwóch celów jest bardzo proste. Taką możliwość ma każdy, kto posiada stare już niepotrzebne rzeczy, które są jednak wartościowe i sprawne, a więc mogą stanowić dla kogoś cenny nabytek. Możemy takie rzeczy za pomocą platformy internetowej przekazać, zostaną one wystawione na sprzedaż, a uzyskane w ten sposób środki finansowe zasilą działalność wybranej przez nas fundacji czy także organizacji pożytku publicznego. Zdecydowanie takie pomaganie nie kosztuje nikogo dużo wysiłku, a jednocześnie przyczynia się do tego, aby dbać o środowisko, aby stare przedmioty wracały do obiegu, a pieniądze zasilały organizacje które pomagają osobom chorym niepełnosprawnym czy też zwierzętom wymagającym opieki. Warto być świadomym także o tym, że jest to wspieranie idei takiej jak gospodarka cyrkularna, w której wykorzystywane są przedmioty pochodzące z drugiej ręki, które są sprawne a także wartościowe, a więc wciąż mogą pełnić własne zadanie. Warto dbać o środowisko, ale również pomagać innym, jeżeli już mamy takie sposobności.

Zobacz także: dbanie o planetę.

Leave a Reply