Nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną

Powinno się zaznaczyć, że profesor Jagoda Cieszyńska stoi za powstaniem publikacji literackich z serii „ Kocham Czytać”. Trzeba dodać, że są to książki, które są przeznaczone stricte dla dzieci w wieku poniemowlęcym oraz przedszkolnym. Jakie jest wykorzystanie tych książek? Na pewno należy podkreślić, że te publikacje literackie są przeznaczone do edukacji czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

O co natomiast w tym z dużą uwagą chodzi? Nie brakuje rodziców, którzy zastanawiają się nad tym faktem. Warto mieć świadomość tego, że dzieciaki są zachęcane do czytania poprzez sporo kolorowych obrazków, które znajdują się w środku. Bez wątpienia, wszystko powinno odbywać się pod czujnym okiem rodziców, którzy powinni pomóc dziecku zdobywać nowe kwalifikacji. Statystyki pokazują, że książki profesor Jagody Cieszyńskiej są realnie bardzo efektywne. Wszystko dlatego, że dzieci szybko uczą się czytać samogłoski, sylaby, a potem łatwo radzą sobie dosłownie z całymi wyrazami. Chyba nikogo nie powinno się przekonywać, że jest to faktycznie bardzo ważna kwestia. Trzeba zaznaczyć, że cała seria podzielona jest w ogólności na dwie etapy. W książkach od 1 do 18 dzieciaki uczą się nauki czytania samogłosek i sylab. W kolejnych publikacjach literackich profesor Jagody Cieszyńskiej dzieci ćwiczą zaś czytanie całych wyrazów. Powinno się zaznaczyć, że w tym momencie gro osób decyduje się na takie rozwiązanie, ale nie może to prawdopodobnie dziwić. Wszystko dlatego, że metoda opisywana w tym artykule jest de facto bardzo skuteczna, a dzieciaki czerpią dużą radość z takiej właśnie edukacji.
Dodatkowe informacje: https://juniora.pl/kocham-czytac-ksiazki-c-56.html.