Gdzie na andrzejki?

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu były one przede wszystkim okazją ku temu, by sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż albo kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie przede wszystkim dla młodych dziewcząt, którym w każdym momencie marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu chyba. Nie przeszkadzało to jednakże temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choć aktualnie obchodzi się je nieco zupełnie inaczej.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji organizuje się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie w trakcie dyskoteki ukazują się powiązane z andrzejkami atrakcje. Co więcej lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed w pewnych sytuacjach zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset zł. Ich cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on gwarantuje. Bo takie lokalowe andrzejki to nie jedynie tańce, ale i świetne jedzenie. Ze stuprocentową pewnością na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, wyłącznie ci, którzy posiadają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki w znaczącej liczbie przypadków ograniczają się również do spotkań w gronie znajomych i też mogą być okazja do mile spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. Czasem z racji imienin Andrzeja przeprowadza się spotkania imieninowe.
Polecana strona: Wróżby Andrzejkowe.

Leave a Reply