Działania naprawcze – postępowanie restrukturyzacyjne

W sytuacji problemów inwestycyjnych grozi nam utrata płynności finansowej, a w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej, jak też gospodarstwa rolnego wiąże się to z ogłoszeniem upadłości. Warto zdawać sobie sprawę, że zarówno postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne jest przeprowadzone przez kancelarie prawne, które oferują swoim klientom profesjonalną a także kompleksową obsługę.
Restrukturyzacja – to warto wiedzieć
Głównie trzeba podkreślić, że działania restrukturyzacyjne mają na celu uchronić majątek gospodarstwa rolnego, jak również przywrócić mu płynność finansową, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ogłoszenie bankructwa.

Jeżeli znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, która obejmuje w głównej mierze wykonanie audytu finansowego, jak też prawnego danego podmiotu gospodarczego, w tym gospodarstwa rolnego. W ramach usług kancelaria oferuje także negocjacje z wierzycielami, które ostatecznie mają doprowadzić do wydłużenia terminu spłaty lub umorzenia odsetek. Dodatkowo, postępowanie restrukturyzacyjne, by mogło zostać uruchomione, wymaga złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z całą dokumentacją oraz załącznikami. Również w tym aspekcie wspomoże nas kancelaria adwokacka, poddając skrupulatnej weryfikacji wszelkie dokumenty, które obejmują między innymi umowy kredytowe z bankami, jak także umowy zawierane z klientami czy kontrahentami. Jak się więc okazuje, kancelarie adwokackie oferują kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo restrukturyzacyjne, jak również dokładnie określone działania.

Sprawdź tutaj: postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne.

Leave a Reply