Ubezpieczenie samochodu za granicą

O ile pracujemy albo również mieszkamy w Szwajcarii i jesteśmy zainteresowani kupnem samochodu, to powinniśmy być świadomym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii jest obowiązkowe, jeśli mówimy o OC, czyli ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Prócz tego, umowa takiej polisy powinna być zawarta przed odebraniem samochodu z salonu albo również od poprzedniego właściciela.
Co warto mieć świadomość tego na temat ubezpieczenia samochodu za granicą?
Powinniśmy posiadać świadomość, że w większości krajów Unii Europejskiej obowiązują podobne zasady, które mówią o tym, że obligatoryjnym rodzajem ubezpieczenia auta jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które w sytuacji wypadku czy również kolizji pokrywa nie tylko koszty szkód materialnych, niemniej jednak również jest związane z zdrowiem osoby poszkodowanej.

Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii to nie tylko i wyłącznie obowiązkowe OC, ale również szeroki wybór ubezpieczeń dobrowolnych. Jeżeli już więc potrzebujemy fachowej pomocy w zakresie spełnienia formalności dotyczących zawarcia umowy polisy OC albo także chcemy dokupić ubezpieczenie dodatkowe, to na 100 procent warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują między innymi doradztwo w tym zakresie. Warto wspomnieć również o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii wymaga od nas przedstawienia niezbędnych dokumentów, takich między innymi jak dowód podpisania polisy OC, jak również zademonstrowanie aktualnego przeglądu samochodu, które dopuszczają je do ruchu. Do zawarcia umowy OC potrzebne będą nam dokumenty tj. dowód rejestracyjny pojazdu.

Źródło: ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii.

Leave a Reply