Kto wykonuje wycenę firmy?

Biura aktuarialne zajmują się w głównej mierze wyceną finansową, niemniej jednak także aktuarialną, która może do dotyczyć w głównej mierze wyceny rezerw użytych na świadczenia pracownicze. Warto być świadomym o tym, że biuro aktuarialne to w głównej mierze wycena rezerw użytych na odprawy emerytalne, rentowe, świadczenia medyczne przejazdowe delegacyjne czy także ekwiwalenty energetyczne.
Usługi biura aktuarialnego – w jakich sytuacjach skorzystać?
Nie ulega wątpliwości, że istnieje de facto sporo sytuacji, w których warto zgłosić się do biura aktuarialnego, które oferuje kompleksowe oraz precyzyjne usługi w zakresie wyceny finansowej oraz aktuarialnej.

Musimy mieć świadomość, że jest to w głównej mierze wycena znaku towarowego, niemniej jednak też innych wartości niematerialnych oraz prawnych, a więc przykładowo takich jak patenty czy także relacje z klientami. Przy tym, takie firmy specjalizują się także w analizie a także ocenie projektów finansowych restrukturyzacyjnych czy także modernizacyjnych. Aktuariusze zajmują się też opracowywaniem modeli inwestycyjnych czy również wyceną firm oraz spółek na rzecz sądów. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że wycena aktuarialna to usługa, z której korzysta sporo firm, w głównej mierze podczas toczącego się procesu upadłościowego likwidacyjnego czy także pragnienia wprowadzenia optymalizacji podatkowej do firmy. Niemniej jednak takie wyceny powinny być też wykonywane w sytuacji planowania transakcji kupna lub dystrybucji całej firmy albo jedynie jej części. Aktuariusze dokładają starań, by proces wyceny przebiegł bardzo szybko.

Zobacz: wycena marki.

Leave a Reply