Faktoring dla firm – korzyści

Na nieszczęście sporo przedsiębiorstw ma kłopoty tj. zatory płatnicze, które wynikają z wystawiania wielkiej liczby faktur z odroczonym terminem płatności, który może wynieść dosłownie kilka miesięcy. Warto zdawać sobie sprawę jednak o tym, że odpowiedzią na takie kłopoty będzie faktoring, czyli nowoczesna usługa finansowa, która jest świadczona przez faktora, a polega na wykupie faktur od klienta, który świadczy usługi albo także sprzedaje towar swoim kontrahentom i klientom.
Finansowanie faktur klienta – na co zwrócić uwagę?
Niewątpliwie jest to usługa, która z roku na rok spotyka się z zwiększającym się zainteresowaniem, ponieważ przedsiębiorstwom wystawiającym faktury z długim terminem płatności umożliwia zachować płynność finansową, a zatem daje możliwość regularne opłacanie zobowiązań związanych z bieżącą działalnością firmy.

Warto być świadomym o tym, że faktoring bez regresu to rozwiązanie dla firm reprezentujących różne branże, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności, przez co pieniądze zamrożone są właśnie w takich fakturach. Wyjściem w tak zaistniałej okoliczności będzie skorzystanie z usług firmy faktoringowej, która wykupuje takie faktury, a zaraz po wpłynięciu faktury do systemu na konto klienta przekazywana jest kwota za fakturę. W dodatku, powinno się wspomnieć o tym że opłaty naliczane są jedynie za dni fakturowania, a zatem nie ma żadnych dodatkowych opłat. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że coraz większa liczba przedsiębiorców zastanawia się faktoring co to. Warto zatem mieć świadomość, że jest to usługa finansowania faktur wystawianych z odroczonym terminem płatności.

Polecam: e faktoring.

Leave a Reply