Rośliny ozdobne w ogrodzie

Cudownie urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią perfekcyjne miejsce odpoczynku. Ażeby ogród jak najpełniej realizował własne funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Należy bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny rówkiepsko radzą sobie w konkretnych ustaleniach.

Dlatego wybierając krzewy i kwiaty, w każdym momencie sprawdzajmy jakie stanowiska doceniają i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki proste w uprawie, które nie wymagają dużo uwagi i świetnie radzą sobie na różnorakich glebach, przykładowo Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, natomiast zwłaszcza widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której piękne duże kwiaty są doceniane przez znawców na całym świecie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga prawie dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na sam początek są białe, niemniej jednak wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo albo w grupie, np wzdłuż alejek. Krzewem, który także odróżnia się cudownymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W sytuacji tej rośliny powinno się jednakże wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Warto zobaczyć: Lagerstroemia.

Leave a Reply