Markizy tarasowe

Latem dobrze dopasowana osłona przed słońcem jest konieczna. W tym celu można stosować wiele różnych rozwiązań. Jednym z najczęściej wybieranych jest markiza, czyli zasłona przeciwsłoneczna stosowana na zewnątrz budynku.

Żaluzje czy zasłony wewnątrz domu nie charakteryzują się tak wysoką skutecznością jak markizy.
Markizy – najważniejsze informacje
Należy zacząć od tego, że odróżnia się kilka rodzajów markiz. Główny podział jest oparty na kryterium przeznaczenia i zgodnie z nim charakteryzuje się: markizy tarasowe, balkonowe oraz koszowe. Zatem decydując się na markizy Pabianice, możemy zdecydować się na model należący do jednej z owych trzech dziedzinie. Markizy balkonowe są mniejsze niż tarasowe, jednak markizy koszowe mają półokrągły kształt i są stosowane jako forma zadaszenia nad wejściami do budynków, na przykład hoteli albo restauracji. Oddzielną kategorię tworzą pergole tarasowe, które stanowią trwałe pokrycie tarasu. Mogą być składane elektrycznie albo mechanicznie. Jest to rozwiązanie bardzo miłe dla oka, wybierane do eleganckich aranżacji w restauracjach czy hotelach.
Markizy oprócz osłony przed słońcem pełnią również funkcję reklamową. Na materiale umieszczane jest wówczas logo firmy, jej nazwa albo także dowolna grafika nawiązująca do działalności danego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie buduje pozytywny wizerunek firmy i zwiększa jej rozpoznawalność w grupach docelowych. Nie jest zatem zaskoczeniem, że markizy reklamowe Warszawa cieszą się dużą popularnością i coraz więcej firm inwestuje w taką właśnie reklamę.
Zobacz również: pergole tarasowe.

Leave a Reply