Firany do domu

Jedną z bardzo ciekawych ozdób każdego domu są firany. Jednak wbrew pozorom nie można po prostu zakupić dowolnych firany. Należy wybrać odpowiednie firany nie tylko i wyłącznie do odpowiedniego pomieszczenia, ale również według konkretnych zasad.

Czymś w całości innym będą firanki do sypialni czy też firanki kuchenne. Dlatego także dobrze mieć świadomość tego czym się kierować wybierając dokładnie sprecyzowane firanki.

1. Funkcjonalność
Głównie powinno się zastanowić się czy firany mają być jedynie dekoracją czy także raczej spełniać dodatkową funkcję. Ma przykład firany na metry mogą posiadać nie tylko funkcję dekoracyjną, niemniej jednak także ograniczać dostawanie się światła do pomieszczenia.

2. Dobieranie do pomieszczenia
Najważniejsze są parametry pomieszczenia, w którym mają one wisieć. Istotne jest nasłonecznienie, wielkość okien czy również ogólny wystrój. W przypadku małego pokoju dobrze jest zastosować firany krótkie, które nie będą powodować znacznego przytłoczenia pokoju. Warto także decydować się na jasne rozwiązania. Jeśli chodzi o odpowiednie firany to dzięki nim można w łatwy sposób ukryć bezdyskusyjne mankamenty pomieszczenia.

3. Wzory i kolory
Producenci firan pozwalają każdemu na znalezienie modeli, które w pełni spełnią jego wymagania. By osiągnąć stonowany efekt można spokojnie zastosować firany w kolorach podobnych do ścian. Więcej można spróbować połączyć firany z zasłonami. Jak widać kwestii, które są ważne przy wyborze odpowiednich firan jest w całości sporo. Dlatego również warto z dużą dokładnością pomyśleć jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.
Polecam: firany na metry.

Leave a Reply