Usługi geodezyjne – zakres

W zgodzie z panującymi przepisami prawa budowlanego w sytuacji wznoszenia budynków o różnym przeznaczeniu, a więc przykładowo budynków przemysłowych czy także mieszkalnych konieczne są usługi geodezyjne, które obejmują między innymi sporządzanie specjalistycznych map przeznaczonych do celów projektowych. Usługi geodezyjne Kielce wykonywane są zarówno dla klientów indywidualnych, którzy na przykład pragną podzielić działkę lub też wybudować dom, jak również dla klientów biznesowych, przykładowo firm deweloperskich.
Co warto mieć świadomość tego na temat usług geodezyjnych?
Głównie powinno się podkreślić, że usługi geodezyjne powinny być realizowane wyłącznie przez specjalistycznych a także uprawnionych geodetów, którzy mają wieloletnie doświadczenie i praktykę.

Geodeta Kielce posiada nie tylko i wyłącznie wiedzę, ale także dysponuje profesjonalnym sprzętem, który pozwala na realizowanie zamówień zgodnie z harmonogramem. W sytuacji inwestycji budowlanych czas ma kluczowe znaczenie, dlatego warto korzystać z doświadczonego biura geodezyjnego. Geodeta para się w głównej mierze wykonywaniem map do celów projektowych. Sporządzenie takiej mapy jest nieodzownym elementem przedsięwzięcia, jakim jest inwestycja budowlana, a zatem także uzyskanie niezbędnych pozwoleń w urzędach. Dodatkowo, geodeci zajmują się także wytyczaniem granic budynku na gruncie lub działce. Są to także prace związane z inwentaryzacją powykonawczą, jak też przygotowywaniem projektów wykonawczych. Nie zapominajmy również o tym, że doświadczeni geodeci zajmują się kompleksową obsługą inwestycji.

Więcej informacji: Usługi geodezyjne Kielce.

Leave a Reply