Schody wykonywane z drewna – gdzie znajdują zastosowanie?

Wiele ludzi kreując albo remontując dom zastanawia się, jakie wybrać schody. Na rynku znajdziemy rozmaite rozwiązania. Warto mieć na uwadze natomiast by wybierać te, które wyróżniają się trwałością, jak także bezpieczeństwem stosowania, na przykład schody drewniane.

Są to schody, które od wielu lat cieszą się uznaniem klientów i są z powodzeniem stosowane w różnych budynkach, nie tylko i wyłącznie mieszkalnych, niemniej jednak również użytkowych.
Schody z drewna na beton – co powinno się wiedzieć?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że schody drewniane na beton składają się z kilku elementów, co w istotny sposób wpływa na ich stabilność oraz trwałość w użytkowaniu. Do tych elementów zalicza się: podstopnica, odcinek drewniany, jak również listwa przyschodowa oraz balustrada. Jest to cały zestaw, który umożliwia na bezpieczne użytkowanie schodów. Warto tutaj wspomnieć, że do wykonywania tych elementów używa się drewno, jak również płyty MDF. Jednak balustrady wykonuje się ze szkła, prętów stalowych nierdzewnych, jak też na życzenie klienta z innych dodatkowych elementów. Jest to zatem solidna konstrukcja, która odróżnia się niezwykłą wytrzymałością, niemniej jednak także odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jak też zawilgocenie. Warto również dodać, że schody drewniane mogą występować w postaci klasycznej, czyli z noskami schodowymi, jak również wersji dywanowej, czyli bez nosków. Wybór odpowiedniego wariantu zależy od naszych preferencji, jak też naszej wizji aranżacji wnętrza. Należy także wspomnieć, że schody z drewna mogą być urozmaicone poprzez oświetlenie LED.

Źródło: schody drewniane Tychy.

Leave a Reply