Obróbka betonu – na co zwrócić uwagę?

Beton jest jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów budowlanych. Charakteryzuje go wysoka trwałość, jak też zdolność osiągania każdego kształtów. Jest to jednakże materiał bardzo twardy, który jest skomplikowany w obróbce.

Trzeba podkreślić, że cięcie i wiercenie w betonie wymaga stosowania profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do pracy z materiałami o dużej twardości i odporności mechanicznej.
Obróbka betonu – co należy mieć świadomość tego na ten temat?
Obecnie do cięcia betonu wykorzystuje się tarcze diamentowe, które odznaczają się bardzo dobrą skutecznością. Przedtem stosowano tarcze korundowe, natomiast ich zużycie było znaczne. Diament jest znacznie twardszy niż korund, dzięki czemu praca jest wydajniejsza. Stosowanie techniki, jaką jest diamentowe cięcie betonu, pozwoliło na powiększenie tempa prac budowlanych a także obróbkę materiałów o znacznej grubości. Dzięki tarczom diamentowym możliwe jest tworzenie oraz powiększanie otworów drzwiowych i okiennych. Wykonywane są też prace pozwalające na poprowadzenie instalacji gazowej oraz elektrycznej. Za pomocą przecinarek lub wiertnic diamentowych realizowane są również wnęki na kaloryfery oraz na instalacje takie jak puszki elektryczne. Jak się więc okazuje, cięcie betonu piłami diamentowymi w znaczącym stopniu zwiększa sposobności wykorzystania betonu, ponieważ dzięki nim jego obróbka jest znacznie szybsza oraz bardziej intuicyjna. Powinno się też dodać, że podczas wiercenia dziur a także cięcia betonu wytwarzane są bardzo duże ilości pyłów. Dlatego stosowane są różnorodne techniki, które ograniczają występowania tego zjawiska, tj. cięcie na mokro.

Dodatkowe informacje: wiercenie otworów w betonie warszawa.

Leave a Reply