Jakie zalety mają domy z drewna?

Coraz częściej osoby planujące budowę własnego domu decydują się na użycie drewna jako głównego budulca. Współczesne domy drewniane to solidne konstrukcje wykonane z grubych bali najwyższej jakości. Drewno użyte do budowy musi spełniać przewidziane prawem parametry a właściwa impregnacja i konserwacja zapewnia, iż domy z drewna w doskonałym stanie wytrzymają wiele dziesiątek lat.

Ściany i podłogi z drewna są znacznie zdrowsze niż te wykonane z pustaka, w takim pomieszczeniu powietrze jest lepszej jakości, a naturalny zapach drewna wnosi do pomieszczeń niesamowitą atmosferę. Jeżeli chodzi o izolację cieplną, drewno w lecie utrzymuje przyjemny chłód, natomiast w zimie zapewnia optymalne temperatury. Zawsze także istnieje możliwość docieplenia drewnianego domu, czego zwykle może się podjąć producent domów z bali lub inna firma zajmująca się tego rodzaju usługami.
Jak wygląda budowa domów z bali?
Przygotowując się do tworzenia domu z bali, wystarczy przygotować podłoże, a innymi rzeczami zajmie się specjalistyczna firma. Elementy domu wykonywane są u producenta. Wszystkie części zostają doskonale docięte, a drewno jest kilkukrotnie pokrywane preparatami zabezpieczającymi przed czynnikami atmosferycznymi i owadami. Tak przygotowany materiał przyjeżdża na plac budowy, gdzie specjalnie przeszkoleni profesjonaliści konstruują dom z poszczególnych elementów. Sama budowa trwa znacznie krócej niż budowa domu murowanego, gdyż nie potrzeba czasu na przeschnięcie stropów, dzięki czemu nie ma żadnych przestojów. Też cena jest przystępna.

Sprawdź tutaj: producent domów drewnianych.

Leave a Reply