Funkcjonalny system grzewczy

Bardzo często klienci szukają nowoczesnych a także funkcjonalnych systemów grzewczych, które wypierają tradycyjne rozwiązania, a więc systemy grzewcze z grzejnikami. Takim właśnie wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, co bezpośrednio wynika z licznych korzyści użycia tego typu systemu grzewczego.
Ogrzewanie podłogowe – co powinno się wiedzieć?
Na początku trzeba wyjaśnić, że jest to bardzo wydajny i skuteczny system grzewczy, w którym nie używa się grzejników, ponieważ ciepło przekazywane jest przez podłogę na całej powierzchni.

Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu w podłodze specjalnych rur, które emitują przez podłogę ciepłe powietrze na pełne pomieszczenie. Wariantem ogrzewania podłogowego, jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane, które wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim powinno się wyjaśnić, że frezowanie to zwyczajnie wycinanie rowków w istniejącej już wylewce na głębokość około dwie cm, w których umieszczane są rury PEX, które przewodzą ciepłą wodę, która przekazuje ciepło do pomieszczenia. Co za tym idzie, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to metoda pozwalająca na montaż ogrzewania podłogowego w bardzo krótkim czasie, co jest nie tylko oszczędnością, jeżeli już chodzi o sam czas, ale także o koszty. Warto dodać również o tym, że użycie frezowania umożliwi nam uniknąć skuwania posadzki, a więc szeroko zakrojonych robót budowlanych, które niestety wiążą się z dużym nakładem czasu i większymi kosztami.

Zobacz: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Leave a Reply