Folia grzewcza ma wykorzystanie przede wszystkim w sytuacji ogrzewania podłogowego. Można ją jednak wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one wyłącznie montażu.
Czas sprawdzić najistotniejsze użycia takiej folii oraz jaką najlepiej wybrać do swojego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze stosuje się przede wszystkim w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Gwarantuje to duże bezpieczeństwo i wytrzymałość. W pełni wodoodporna zapewnia kompletne uszczelnienie w sytuacji zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym lub zmiennym Istnieją również folie grzewcze na podczerwień.
Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować również w przypadku ogrzewania sufitowego lub ściennego. Daje to duże sposobów w sytuacji na przykład. samochodów mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje na prawdę dużo miejsca.
Jaką folię wybrać? Wszystko uzależniony jest od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami powinniśmy dostosować własne wymagania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam istotne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona mniej więcej 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym trzeba mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to z całkowitą czyli stu procentową pewnością komfort mieszkańców domu. O ile tylko decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.
Źródło informacji: folie grzewcze na podczerwień.